עצרתם פעם לחשוב, מה הקשר בין שיפוצים לשירותי הדברות? רגע לפני שאתם מזמינים קבלן בשביל לקבל ממנו הצעת מחיר על שיפוץ דירה ישנה או בית ישן (או כל מבנה), חשוב לדבר גם עם מדבירים מוסמכים. מדוע? בואו נבין ביחד בשורות הבאות, מה הקשר בין שיפוצים להדברות?

הוחלט לשפץ את הבית הישן או את הדירה הישנה? כך או כך, אנחנו מזמינים אתכם לצפות להפתעות שעומדות לצוץ לכם מתחת לריצוף הישן, מבעד לקירות (אם שוברים קירות במהלך השיפוץ), מאחורי המקרר הישן ועוד. אנחנו מדברים, כמובן, על מזיקים. במהלך שיפוץ של דירות ישנות, מקלטים ישנים, מחסנים ישנים וכדומה, אתם "מפריעים" וחודרים לקולוניות המזיקים השונות ששוכנות בכל אותן פינות אפלות של המבנה. ברגעים מהסוג הזה, אתם תצטרכו שירותי הדברה בפתח תקווה, בחולון, דימונה או בכל עיר בה תתגוררו. בואו נדבר על שיפוצים, הדברות וכל מה שבין לבין.

מתכננים הרמת ריצוף? שיפוץ מחסן? הזמינו מראש מדביר

בין אם אתם מתכננים שיפוץ מחסן, שיפוץ מקלט או שיפוץ בית קרקע ישן, תבדקו גם לגבי שירותי הדברה. יכול להיות שאתם מתכננים להרים ריצוף במבנה, לשבור קירות, להזיז מכשירים חשמליים ישנים, להחליף ארונות מטבח ולא משנה מה עוד. התוצאה בד"כ תהיה זהה – התמודדות עם קולוניות של מזיקים שנחשפות בעת ההפרעה להם.

בעוד שחלק מהאנשים יצטרכו הדברה בפתח תקווה או ביהוד, חלק אחר מהאנשים יצטרכו שירותי הדברה בדרום הארץ ובצפונה. ושימו לב, שכל חברת הדברה מתמחה בהדברות מסוגים שונים. בפועל, ההתמחות של חברת ההדברות תשתנה בהתאם למיקום הגאוגרפי שלה ולמיקומים הגאוגרפיים שבהם היא מספקת שירות. במילים פשוטות יותר, נסביר את זה בעזרת דוגמה.

דוגמה להבדלים בין חברות הדברה בארץ

אם אתם צריכים חברת הדברה באילת למשל, יש סיכוי גבוה שאתם צריכים לכידת עקרבים, לכידת נחשים, הרחקת לטאות ועוד חיות אקזוטיות שאזור מחייתן הוא מדברי. אבל אם אתם צריכים הדברה בפתח תקווה ובמרכז הארץ, רוב הסיכויים שאתם מתמודדים עם ג'וקים, נמלים, מכרסמים, פשפשים ופרעושים ועוד.

בין אם אתם עורכים שיפוץ דירה בדרום הארץ, במרכזה או בצפונה, השיפוץ יעורר מזיקים מסוגים שונים. למשל, כשמרימים ריצוף של בתי קרקע בדרום הארץ, נפוץ להיתקל במרבה רגליים, נדלים, עקרבים, לטאות ועוד. אבל אם תרימו ריצוף במרכז הארץ בדירה בקומה גבוהה, כנראה שלא תיתקלו במזיקים האלו.  

האם כל שיפוץ יצריך גם הדברה?

ממש לא, לא כל שיפוץ יצריך גם שירותי הדברות. יחד עם זאת, לעיתים יהיה כדאי להזמין מדביר מוסמך בכדי לוודא את מצב הקרקע ואת הפוטנציאל להימצאותם של מזיקים. בין אם תסתייעו בחברת הדברה בפתח תקווה או בחיפה, בבאר שבע או בכל עיר אחרת, אתם יכולים לבקש מהמדביר לסרוק את השטח קודם כל.

לאחר שהמדביר יסרוק את השטח, הוא יוכל להגיד לכם מה הסבירות להימצאות של מזיקים לאחר תחילת השיפוץ שלכם. כמו כן, יהיה כדאי לקבל יותר מהצעה אחת של חברת הדברות, ככה שתוכלו להשוות בין הצעות המחיר ולנסות להוזיל עלויות.