ישנן מספר סיבות מדוע כדאי לבצע בדק בית לאחר שיפוץ דירה:

-ייתכן שפספסת כמה דברים במהלך תהליך השיפוץ, כמו צינור דולף או חיווט פגום.

-אולי אינך מודע לכך שחלק מהשיפוץ צריך להיעשות על ידי אנשי מקצוע.

-זה יכול לעזור לך לזהות כל בעיה עם הנכס (למשל, עובש) לפני שהם הופכים גרועים יותר וקשים יותר לתיקון.

בדק בית הוא דרך לוודא שאינכם קונים בית או דירה חדשים עם ליקויים נסתרים. כדאי גם לעשות כזה אחרי שיפוץ דירה כי זה יראה אם יש משהו שצריך לתקן.

אם אתם משפצים את הדירה ואתם רוצים לדעת האם העבודה בוצעה בצורה טובה, אז כדאי לעשות בדק בית לפני המעבר, זה יעזור לוודא שהשיפוץ בוצע כמו שצריך ואין ליקויים נסתרים שצריך לתקן. באופן דומה, אם זה עתה קניתם דירה ואתם רוצים לוודא שהיא תקינה, אז כדאי לעשות גם בדק בית. לדוגמא אם אתם משפצים את הדירה שלכם בדרום הארץ תרצו לקחת מומחה לבדק בית בדרום שמכיר את הקבלנים באזור ויודע על מה חשוב לשים דגש וממה להיזהר.

בדק בית הוא רעיון טוב מסיבות רבות. הוא עוזר לך לגלות אם הבעלים הקודם השאיר אחריו חומרים מסוכנים או לא. הוא גם מספק דוח מפורט על מצב הנכס ויכול לעזור לך להימנע מבעיות עתידיות בנכס שלך ומכסה אותך גם מבחינה משפטית.

כמה מהפריטים הנפוצים ביותר לבדיקת בית שנבדקים הם:

– שלמות מבנית: זה כולל דברים כמו בדיקת סדקים בקירות חיצוניים וביסודות, כמו גם בדיקה עד כמה חלונות ודלתות אטומים כדי למנוע טיוטות.

– חשמל: זה כולל הסתכלות על החיווט, השקעים, המתגים והמפסקים כדי לוודא שכולם עומדים בתקן.

– אינסטלציה: זה כולל בדיקת נזילות, חלודה בצנרת ואוורור לא תקין של שפכים. הוא גם בודק ניקוז תקין מהכיור.

מתי עושים בדק בית כשמדובר בשיפוץ דירה

בדק בית הוא ביקור של מומחה בנכס על מנת לברר מה צריך לעשות על מנת להפוך אותו לבטוח ומתאים למגורים. זה נעשה לפני שאתה קונה או שוכר נכס. בדק בית נקרא גם "בדק" או "סקר בית" והוא יכול להתבצע על ידי איש מקצוע או עצמאי.

בדק בית יכול לעזור לך להחליט אם הנכס שווה או לא כדאי לקנות, לשכור או להשקיע בו. הוא גם יצביע על כל בעיה בנכס שצריכה טיפול לפני שאתה עובר דירה. לדוגמה, אם יש בעיות גדולות בצנרת , חיווט חשמלי, קירוי ומאפיינים חשובים אחרים של הבית שלך שדורשים תשומת לב, אז אולי תרצה לשקול מחדש את הרכישה שלך.

המומחה יבדוק את ביתכם לאיתור סכנות בטיחותיות, ליקויים מבניים ובעיות נוספות. הוא ייתן לכם גם רשימה של מה צריך לתקן ומתי ויכול גם לעזור לכם למצוא קבלן שיבצע את העבודה.

כאשר מדובר בשיפוץ דירה, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לוודא שאין סכנות בטיחותיות גדולות. כדאי גם לבדוק אם יש ליקויים או בעיות מבניים בחיווט או בצנרת. אם יש בעיות כלשהן, אז כדאי לתקן אותן לפני שתתחיל בפרויקט השיפוץ שלך.